Zadaj Pytanie

Wyślij

Aktualności

Naukowcy odkrywają mechanizm genetyczny, który wyzwala rozszczep wargi i podniebienia

Od dawna wiadomo, że gen TP63 może przyczyniać się do rozwoju rozszczepu wargi i podniebienia, ale dokładny proces powstawania tych wad był niejasny. Wspólne badanie przeprowadzone przez uniwersytety w Bonn i Pensylwanii wyjaśniło, jak działa ten mechanizm. W Europie ok. 1 na 500 dzieci rodzi się z rozszczepem wargi i podniebienia. Przyczyną jest zaburzenie rozwoju w pierwszych tygodniach rozwoju embrionalnego. W rezultacie części twarzy lub podniebienia nie rosną razem normalnie.

Więcej na stronie: https://pl.dental-tribune.com/news/naukowcy-odkrywaja-mechanizm-genetyczny-ktory-wyzwala-rozszczep-wargi-i-podniebienia/?fbclid=IwAR1uIAsLJDmo17hN5feL6HDUkwL_27KXuy25D_5ZIukeeBCiCl1e-cfW_Co


powrót do listy

Aktualności

Konferencja EUROlinkCAT- ABSTRAKTY

03 listopada 2021

Już od 8 listopada 2021 będzie można zgłaszać abstrakty na Konferencję EUROlinkCAT “Health and education outcomes of children across Europe with congenital anomalies”, która odbędzie się w dniach 7-9.04.2022. Wszelkie informacje dostępne są na stronie: http://eurolinkcat2022.bok-ump.pl/. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj dalej

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polski Rejestr Wrodzonych Wad Rozwojowych © 2017.

Realizacja: